Flood Sensor Valve – SUPLA

Instrukcja obsługi ver. 20250612
W dokumencie zebrano informacje dotyczące bezpieczeństwa, montażu i użytkowania urządzenia AURATON Flood Sensor Valve.


UWAGA:
Zawór posiada dwa otwory oraz kulę zamykającą w celu kontrolowania przepływu wody. Pod żadnym pozorem nie należy wkładać w otwory palców ani innych części ciała, ponieważ grozi to trwałymi uszkodzeniami ciała, w tym ucięciem fragmentów ciała przez zawór!

Podstawowe informacje

Zawór AURATON Flood Sensor Valve przeznaczony jest do awaryjnego odcięcia wody w przypadku wykrycia zalania w kontrolowanym pomieszczeniu. Urządzenie potrafi zamknąć obieg wody w instalacji w przypadku wykrycia przez czujnik AURATON Flood Sensor zalania pomieszczenia. Do poprawnego działania potrzebny jest zawór odcinający AURATON Flood Sensor Valve oraz przynajmniej jedna czujka zalania AURATON Flood Sensor (maksymalnie 10 czujników).

UWAGA:
System zminimalizuje szkody wynikające z zalania wodą tylko i wyłącznie jeśli*:
  • zawór Flood Sensor Valve został poprawnie zainstalowany w instalacji wodnej przez instalatora
  • zawór FSV został poprawnie sparowany z przynajmniej jednym czujnikiem zalania Flood Sensor
  • komunikacja radiowa pomiędzy urządzeniami FS i FSV odbywa się w sposób poprawny i stabilny, oraz została wcześniej sprawdzona (urządzenia nie powinny działać na granicy swojego zasięgu)
  • czujnik zalania Flood Sensor został umieszczony blisko punktu z dostępem do wody, np. przy pralce, zmywarce, zlewozmywaku i ma realną możliwość wykrycia wycieku
  • zawór FSV pozostaje na stałe zasilony poprzez dołączony zasilacz lub akumulator jest systematycznie doładowywany, żeby utrzymać ciągłość pracy urządzenia.
  • zawór minimalizuje ryzyko tylko w zakresie podłączonej do niego instalacji i nie może zapobiec szkodom wynikającym z działania wody poza układem do którego jest podłączony, np. szkodom wynikającym z nieszczelnych dachów, okien lub działania instalacji zewnętrznych (zalanie przez sąsiedni lokal)

*Producent nie odpowiada za straty i szkody wynikające z zalania oraz innych nieprzewidzianych zdarzeń.


Opis urządzenia

Rys. 1.
1 – Przyłącze (1/2″, 3/4″, 1″)
2 – Kontrolka ładowania
3 – Pokrętło

Rys. 2.
1 – Gniazdo zasilania
2 – Punkt przykładania magnesu/czujnika Flood Sensor do wywoływania funkcji parowania/resetowania (@)
3 – Zaślepka

Rys. 3. Wymiary

Wszystkie wymiary podane są w mm.

  DN15 DN20 DN25
D1/D2 G 1/2″ G 3/4″ G 1″
d 15 20 20
L1/L2 13 16 18
L3 57 70 76
F 27 32 38
H2 16,5 21,5 21,5
H1 77 81 81
Waga (kg) 0,37 0,52 0,52

Montaż

Rys. 4. Montaż/demontaż

Zawór należy zamontować w takim miejscu aby w przypadku wykrycia zalania został odcięty dany obszar lub cała instalacja (zależy od potrzeb użytkownika). Zawór należy tak zainstalować na rurze wodnej aby był dostęp do czujnika magnetycznego (Rys. 2 pkt 2.), gniazda zasilania/ładowania (Rys. 2 pkt 1.) i do pokrętła ręcznego otwierania (Rys. 1 pkt 3.). W przypadku wystąpienia problemów podczas montażu można rozdzielić korpus z elektroniką od korpusu z samym zaworem jak pokazano na Rys. 4.
Odległość pomiędzy czujnikiem AURATON Flood Sensor, a zaworem AURATON Flood Sensor Valve nie powinna być mniejsza aniżeli 1,5 metra, żeby uniknąć problemów podczas komunikacji radiowej. W przypadku braku zasięgu w komunikacji radiowej należy spróbować przekręcić Zawór na rurze o 90 stopni w celu lepszego dopasowania anten Zaworu i Czujnika lub zmniejszyć odległość pomiędzy urządzeniami.


Zasilanie

Zawór posiada własne źródło zasilania (wbudowany akumulator), co pozwala na półroczny nadzór danego pomieszczenia bez zewnętrznego zasilania. Wewnętrzny akumulator można ładować za pomocą dostarczonej ładowarki wraz z przewodem zasilającym lub pozostawić na stałe podłączone do sieci (w czasie ładowania kontrolka świeci w kolorze czerwonym a po całkowitym naładowaniu gaśnie). Dopuszczalne jest również ładowanie akumulatora za pomocą Power Bank.

UWAGA:
Zawór wody na czas transportu jest ustawiony fabrycznie w tryb „uśpienia”.
Przed pierwszym uruchomieniem należy go „wybudzić”. Procedurę „wybudzenia” wykonuje się poprzez przyłożenie magnesu w punkcie parowania/resetowania (@) aż do momentu pojawienia się krótkiego pojedynczego sygnału dźwiękowego (może to potrwać kilkanaście sekund).
Po „wybudzeniu” zawór jest gotowy do dalszej konfiguracji (kojarzenie urządzeń).
UWAGA:
W trybie „uśpienia” nie działa funkcja wspomagania pracy zaworu przy próbie ręcznego otwarcia lub zamknięcia. Nie należy ręcznie otwierać lub zamykać zaworu w sposób gwałtowny.
UWAGA:
Przed pierwszym uruchomieniem zaworu AURATON Flood Sensor Valve zaleca się podłączenie go do źródła zasilania na 24 godziny celem pełnego naładowania wewnętrznego akumulatora oraz ręczne otwarcie lub zamknięcie zaworu.

Parowanie urządzeń

W celu włączenia parowania na AURATON Flood Sensor Valve należy przyłożyć do siebie czujnik zalania FS (lub w przypadku braku to zwykły magnes) i zawór FSV od strony symbolu parowania (@).

Po chwili od przyłożenia nastąpi krótka sygnalizacja dźwiękowa zaworu (BEEP), czujnik należy trzymać przyłożony tak długo, aż nie nastąpi kolejny dłuższy sygnał dźwiękowy (BEEP).

Po dłuższym sygnale dźwiękowym odsuwamy od siebie oba urządzenia. Urządzenie powinno być w trybie parowania.

UWAGA:
Sygnalizacja długimi sygnałami dźwiękowymi (BEEP) oznacza pozytywne wykonanie funkcji, sygnalizacja krótkim sygnałami dźwiękowymi (BEEP) oznacza błąd w wykonaniu funkcji.
Po wykonaniu odpowiedniej funkcji urządzenie powraca do poprzedniego stanu.

Włączenie parowania – czujnik AURATON Flood Sensor

W celu włączenia parowania na czujniku zalania AURATON Flood Sensor należy nacisnąć i przytrzymać przycisk. Po chwili od naciśnięcia nastąpi krótka sygnalizacja dźwiękowa (BEEP). Przycisk należy trzymać tak długo, aż nie usłyszymy kolejnego dłuższego sygnału dźwiękowego (BEEP) i wtedy puszczamy przycisk. Włączone parowanie jest sygnalizowane mruganiem czerwonej diody.

 

Włączenie parowania – bramka AURATON Box

Parowanie zaworu AURATON Flood Sensor Valve z bramką AURATON Box można wykonać w dwojaki sposób:

  • Na bramce AURATON Box nacisnąć krótko prawy przycisk parowania „Auraton” () – dioda pod przyciskiem zacznie migać. Następnie należy wprowadzić zawór w tryb parowania.

lub

  • W Supla Cloud należy wejść w kanał bramki AURATON Box i nacisnąć przycisk „Sparuj nowe urządzenia lub czujniki” – dioda pod prawym przyciskiem parowania „Auraton” zacznie migać. Następnie należy wprowadzić zawór w tryb parowania.

Po sparowaniu zaworu AURATON Flood Sensor Valve z bramką Auraton Box zaleca się nadanie mu nazwy w jego kanale w Supla Cloud. W tym celu należy edytować pole „Nazwa kanału” i zatwierdzić zmiany, klikając „Zapisz zmiany”.

                                 

Przywracanie ustawień fabrycznych

W celu przywrócenia ustawień fabrycznych na AURATON Flood Sensor Valve należy przyłożyć do siebie czujnik zalania FS(lub w przypadku braku to zwykły magnes) i zawór FSV od strony symbolu kojarzenia (@). Po chwili od przyłożenia nastąpi krótka sygnalizacja dźwiękowa zaworu(BEEP), czujnik należy trzymać przyłożony tak długo, aż nie nastąpią dwa dłuższe sygnały dźwiękowe(BEEP) i wówczas odsuwamy od siebie oba urządzenia. W tym momencie uruchomi się na 10 sekund ciągły sygnał dźwiękowy (BEEP). W celu potwierdzenia operacji należy bez zwłoki i w przeciągu 10 sekund ręcznie zmienić stan zaworu poprzez przekręcenie manipulatora na zaworze co spowoduje wyłączenie sygnału dźwiękowego i uruchomienie przywrócenia ustawień fabrycznych.

UWAGA:
Sygnalizacja długimi sygnałami dźwiękowymi (BEEP) oznacza pozytywne wykonanie funkcji, sygnalizacja krótkim sygnałami dźwiękowymi (BEEP) oznacza błąd w wykonaniu funkcji.
Po wykonaniu odpowiedniej funkcji urządzenie powraca do poprzedniego stanu.

Funkcje urządzenia

Ręczne otwieranie oraz zamykanie zaworu

Aby otworzyć lub zamknąć zawór należy:

  1. Podnieść pokrętło w górę.
  2. Przekręcić pokrętłem w prawą lub w lewą stronę do momentu automatycznej pracy.
  3. Ponownie opuścić pokrętło po otwarciu lub zamknięciu zaworu.
UWAGA:
Nie należy ręcznie otwierać lub zamykać zaworu w sposób gwałtowny.


Rys. 5.:
2 – kontrolka
3 – pokrętło

Obsługa zdalna urządzenia

Zawór przystosowany jest do współpracy z bramką internetową AURATON Box (aplikacja SUPLA dostępna na platformy Android oraz iOS) za pomocą której istnieje możliwość zdalnej kontroli pracy całego zestawu. Można wówczas zdalnie zamknąć lub otworzyć zawór, skontrolować wystąpienie ewentualnych alarmów zalania, sprawdzić poziom naładowania akumulatora itp.

Funkcja Anty-stop

AURATON Flood Sensor Valve jest wyposażony w wbudowany automatyczny mechanizm wspomagający usuwanie zabrudzeń z mechanizmu zaworu. Zawór wykonuje co 14 dni krótkie ruchy kryzą zaworu co powoduje oczyszczanie kryzy i przeciwdziałanie blokowaniu mechanizmu. Powstawanie zabrudzeń to naturalny proces, szczególnie w przypadku zaworów rzadko używanych. Dlatego tak istotne jest regularne przeciwdziałanie temu zjawisku, aby w sytuacji awaryjnej – np. podczas zalania – zawór mógł zostać szybko i skutecznie zamknięty, bez żadnych przeszkód.

Automatyczne zamknięcie z powodu rozładowania akumulatora

AURATON Flood Sensor Valve sygnalizuje stan rozładowania akumulatora. Przy zasilaniu z akumulatora bez podłączonej ładowarki zawór zaczyna sygnalizację przy poziomie 4% pojemności (3 x krótkie BEEP co 10 minut) i dodatkowo przy stanie 1% pojemności akumulatora automatycznie zamyka zawór, aby przeciwdziałać sytuacji, że zawór przestanie działać i nie będzie reagował na sygnały z czujek AURATON Flood Sensor w czasie zdarzenia zalania. Po rozładowaniu zawór można otworzyć tylko ręcznie za pomocą pokrętła. Należy wtedy od razu podłączyć ładowarkę w celu naładowania akumulatora zaworu, bo zawór nie będzie się już automatycznie zamykał z powodu stanu akumulatora. To zabezpieczenie zostanie ponownie aktywowane po 24h lub gdy akumulator osiągnie poziom większy od 4% pojemności.

Funkcja przywrócenia poprzedniego oprogramowania

W celu zmiany oprogramowania na zaworze AURATON Flood Sensor Valve należy przyłożyć do siebie czujnik zalania FS(lub w przypadku braku to zwykły magnes) i zawór FSV od strony symbolu kojarzenia (@). Po chwili od przyłożenia nastąpi krótka sygnalizacja dźwiękowa zaworu (BEEP), czujnik należy trzymać przyłożony tak długo, aż nie nastąpią trzy dłuższe sygnały dźwiękowe(BEEP) i wówczas odsuwamy od siebie oba urządzenia. Zawór zacznie ciągły sygnalizację dźwiękową (BEEP) na 10 sekund. W celu potwierdzenia, że chcemy uruchomić ponownie urządzenie, należy bez zwłoki i w przeciągu 10 sekund ręcznie zmienić stan zaworu poprzez przekręcenie manipulatora na zaworze. Po przekręceniu należy znowu przyłożyć czujnik zalania(magnes) do zaworu aż do trzech piknięć, po tej sygnalizacji można już odsunąć od siebie oba urządzenia. Następnie urządzenie uruchomi się ponownie i zostanie przywrócona poprzednia wersja oprogramowania (w przypadku nieprawidłowej pracy po aktualizacji). Cała operacja może potrwać do minuty. Zawsze jest wczytywana poprzednia wersja programu, jeśli wcześniej program został zmieniony z wersji 1.6 na 1.5 to poprzednią wersją programu w takim przypadku jest 1.6.

Tryb transportowy

AURATON Flood Sensor Valve jest wyposażony w tryb oszczędnego wykorzystywania wbudowanego akumulatora w celu dłuższego magazynowania bez całkowitego rozładowania. Magazynowanie w tym trybie umożliwia przechowywanie zaworu do 2 lat bez całkowitego rozładowania. W tym trybie zawór nie działa normalnie, nie komunikuje się i nie reaguje na pokręcenie.

W celu włączenia tego trybu należy przyłożyć do siebie czujnik zalania FS (lub w przypadku braku to zwykły magnes) i zawór FSV od strony symbolu kojarzenia (@). Po chwili od przyłożenia nastąpi krótka sygnalizacja dźwiękowa zaworu (BEEP), czujnik należy trzymać przyłożony tak długo, aż nie nastąpią cztery dłuższe sygnały dźwiękowe (BEEP) i wówczas odsuwamy od siebie oba urządzenia. W tym momencie rozpocznie się ciągła sygnalizacja dźwiękowa na 10 sekund. W celu potwierdzenia, że chcemy uruchomić tryb transportowy, należy bez zwłoki i w przeciągu 10 sekund ręcznie zmienić stan zaworu poprzez przekręcenie manipulatora na zaworze. Wyjście z tego trybu następuje po przyłożeniu czujnika zalania (lub magnesu) do zaworu (@).

Tryby pracy urządzenia

Zawór AURATON Flood Sensor Valve wraz z czujką AURATON Flood Sensor mogą pracować w dwóch trybach.

Tryb I (lokalny):
W tym trybie zawór wraz z czujką mogą pracować samodzielnie bez potrzeby stosowania bramki internetowej AURATON Box. Wystarczy, aby czujnik został prawidłowo dopisany do zaworu. Istnieje możliwość dopisania do jednego zaworu aż 10 czujek. W przypadku wykrycia zalania na jednej z czujek nastąpi automatyczne zamknięcie zaworu. Otwarcie zaworu nie jest automatyczne i należy zrealizować je ręcznie za pomocą pokrętła dostępnego w górnej części obudowy zaworu.

Tryb II (zdalny):
W trybie zdalnym istnieje możliwość użycia bramki internetowej AURATON Box, a co za tym idzie, mieć dostęp do całego układu poza domem.
Pozwala to zdalnie otworzyć lub zamknąć zawór, sprawdzić poziomy naładowania baterii zarówno zaworu jak i samej czujki, otrzymywać powiadomienia o ewentualnych zalaniach, tworzyć harmonogramy i wiele innych. Szczególnie istotna jest możliwość powiązania zamknięcia zaworu z określonymi czujkami zalania, aby realizować automatyczne zamykanie zaworu w czasie wykrycia zalania za pośrednictwem bramki AURATON Box. Wtedy też możemy otrzymywać zdalne powiadomienia o zdarzeniu zalania.

UWAGA:
Do prawidłowej pracy zdalnej potrzebny jest dostęp do internetu zarówno od strony samej bramki jak i telefonu, tabletu z aplikacją (Android, iOS).
UWAGA:
W przypadku użycia Trybu II (zdalny) zaleca się wcześniejsze sparowanie czujnika z samym zaworem. Sparowanie zaworu oraz czujki spowoduje prawidłową pracę zestawu nawet w przypadku braku zasilania samej bramki AURATON Box (np. wyłączenie prądu).

Współpraca z aplikacją Supla

Współpraca zaworu AURATON Flood Sensor Valve z czujnikiem zalania AURATON Flood Sensor w aplikacji SUPLA

Po poprawnym sparowaniu zaworu oraz z bramką AURATON Box, urządzenia widoczne są w aplikacji SUPLA – jak na zdjęciu poniżej:

Każdy z czujników zalania oraz zawór pojawiają się jako osobne kanały. Nazwy urządzeń można dowolnie edytować w Supla Cloud, co ułatwia ich identyfikację w przypadku większej liczby czujników (np. kuchnia, łazienka, kotłownia).

Zielone ikonki statusu oraz wskaźniki poziomu baterii przy czujnikach oznaczają, że urządzenia działają poprawnie i mają aktywne połączenie z bramką. Zawór wody prezentowany jest jako osobny kanał z ikoną zaworu kulowego – jego stan (otwarty / zamknięty) można kontrolować ręcznie lub automatycznie poprzez reakcję na wykrycie zalania.

Po wejściu w kanał zaworu w aplikacji SUPLA wyświetlane są następujące informacje: nazwa zaworu, aktualny stan – czy zawór jest otwarty czy zamknięty – każdy z tych stanów obrazuje odrębna ikona. Dostępne są też przyciski akcyjne: „Zamknij” i „Otwórz”.

                                 

Dalsza konfiguracja umożliwia przypisanie czujników do zaworu w celu automatycznego zamykania dopływu wody w przypadku wykrycia zalania – ten proces opisany jest w kolejnych krokach tej instrukcji.

Przypisanie czujników zalania do zaworu AURATON Flood Sensor Valve w aplikacji SUPLA

Aby skonfigurować automatyczną współpracę pomiędzy czujnikami zalania AURATON Flood Sensor, a zaworem AURATON Flood Sensor Valve, należy przypisać odpowiednie kanały czujników do kanału zaworu w SUPLA Cloud.

W tym celu należy zalogować się do SUPLA Cloud i przejść do kanału bramki AURATON Box, do której przypisane są urządzenia.

Następnie należy wybrać kanał zaworu – najczęściej oznaczony jako „Zawór wody”.

Po wejściu w ten kanał, w sekcji „Konfiguracja” pojawi się możliwość przypisania czujników zalania do zaworu.

W polu „Czujniki zalania” należy wybrać z listy wszystkie czujniki, które mają mieć wpływ na zawór (np. „Czujnik zalania – łazienka”, „Czujnik zalania – kuchnia” itd.).

Aby przypisać więcej niż jeden czujnik, należy skorzystać z opcji „Wybierz wiele” i zaznaczyć odpowiednie kanały.

Po przypisaniu wszystkich czujników, należy zatwierdzić konfigurację przyciskiem „Zapisz zmiany”.

Od tego momentu każdy z przypisanych czujników będzie mógł samodzielnie wyzwolić zamknięcie zaworu wody w przypadku wykrycia zalania – co zabezpiecza cały obiekt przed poważnymi skutkami awarii instalacji wodnej.

                                 

Po zapisaniu konfiguracji, stan zaworu oraz przypisane do niego czujniki zalania można w każdej chwili podejrzeć w aplikacji SUPLA, wchodząc w szczegóły kanału zaworu.

W widoku tym wyświetlany jest aktualny stan zaworu (np. „zamknięty”), a poniżej znajduje się lista wszystkich powiązanych czujników wraz z ich nazwami, stanem naładowania baterii oraz informacją o poprawnej łączności z systemem.

W przypadku wykrycia zalania przez którykolwiek z przypisanych czujników, zawór automatycznie zostanie zamknięty. W aplikacji pojawi się także wyraźna informacja o tym zdarzeniu – czujnik zmieni ikonę na alarmową, a zawór pokaże stan „zamknięty”.

Po usunięciu przyczyny zalania użytkownik może ręcznie otworzyć zawór – wystarczy nacisnąć przycisk „Otwórz” widoczny na dole ekranu. Jeżeli zajdzie potrzeba, możliwe jest także ponowne ręczne zamknięcie zaworu za pomocą przycisku „Zamknij”.

Dzięki tej funkcji użytkownik ma pełną kontrolę nad zaworem i szybki podgląd stanu systemu bez konieczności fizycznego kontaktu z urządzeniem.

Powiadomienia PUSH i automatyzacje

W SUPLA Cloud, w kanale zaworu, użytkownik może utworzyć tzw. „Reakcje” – czyli reguły, które zostaną uruchomione w odpowiedzi na konkretne zdarzenia, np. wykrycie zalania, zamknięcie zaworu czy zgłoszenie błędu silnika.

                                 

Na każde z powyższych zdarzeń można zaprogramować różne akcje, np.:

  • Wysyłanie powiadomień push do wskazanych użytkowników

  • Zmianę stanu innych kanałów (np. załączenie pompy)

  • Uruchomienie konkretnej sceny

  • Przełączenie harmonogramu

Dzięki temu system może działać jeszcze szybciej i sprawniej w sytuacjach kryzysowych – np. automatycznie zamknąć zawór przy wykryciu zalania oraz jednocześnie wysłać ostrzeżenie do właściciela lub instalatora.

Zastosowania praktyczne zaworu AURATON Flood Sensor Valve

Zawór AURATON Flood Sensor Valve to urządzenie, które może pełnić nie tylko funkcję zabezpieczającą przed zalaniem, ale również stać się elementem automatyki domowej, wpływającym na bezpieczeństwo, wygodę i efektywność zarządzania wodą w budynku. Oto kilka możliwych scenariuszy zastosowania:

  • Automatyczne odcięcie wody po wykryciu zalania:

Podstawowy i najczęściej wykorzystywany wariant działania. Po powiązaniu czujników zalania z zaworem w SUPLA Cloud, wykrycie wody przez dowolny z czujników skutkuje automatycznym zamknięciem zaworu i zablokowaniem dopływu wody. Można dodatkowo skonfigurować reakcję z wysłaniem powiadomienia do użytkownika.

  • Prewencyjne zamykanie wody – np. podczas nieobecności:

Dzięki funkcji harmonogramu, zawór może być ustawiony tak, aby automatycznie zamykał wodę w określonych godzinach – np. codziennie o 8:00 (gdy domownicy wychodzą do pracy/szkoły) i otwierał ponownie o 17:00. To skuteczna forma zabezpieczenia budynku na czas, gdy nikogo nie ma w środku.

  • Zdalne sterowanie dopływem wody:

Zawór można obsługiwać zdalnie z poziomu aplikacji SUPLA – otwierać i zamykać niezależnie od lokalizacji. Umożliwia to np. udostępnienie wody ekipie remontowej bez potrzeby fizycznej obecności w budynku lub szybką reakcję w razie podejrzenia awarii.

  • Sterowanie podlewaniem ogrodu:

Zawór może pełnić rolę elektrozaworu w prostym systemie nawadniania – wystarczy zaprogramować go w harmonogramie tak, aby otwierał się o określonych porach dnia i zamykał po zadanym czasie. Przykładowo: otwarcie o 6:00, zamknięcie o 6:15.

  • Scenariusze użytkowe i automatyzacja:

Zawór może być elementem złożonych scen, np. „Wyjście z domu” – w ramach której:

  • system wyłącza ogrzewanie,
  • gasi światła
  • obniża temperaturę w pomieszczeniach,
  • zamyka dopływ wody.

Dane techniczne

Model: AURATON Flood Sensor Valve
Moment obrotowy: 2 Nm
Czas otwarcia/zamknięcia: około 5 sekund
Napięcie pracy: 5 V
Pobór mocy: 3 W
Maksymalne ciśnienie czynnika: 1,0 MPa
Zakres temperatury czynnika: 0-100 °C
Zakres temperatury pracy: od 1 °C do 45 °C
Wilgotność: ≤85 % bez kondensacji
Kontrola stanu pracy: dioda LED, sygnalizacja dźwiękowa
Maksymalna liczba sparowanych urządzeń: 10
Zasilanie Akumulator Li-ion/5V DC (USB)
Współpraca z bramką internetową AURATON Box
Stopień ochrony: IP67
Częstotliwość radiowa: 865,500 MHz
867,200 MHz
868,150 MHz
868,450 MHz
869,800 MHz
Moc sygnału radiowego: 11 dBm
Kategoria odbiornika radiowego: 2
Zasięg działania: w typowym budynku, przy standardowej konstrukcji ścian – do 50 m
w terenie otwartym – do 150 m

Pozbywanie się urządzenia

O

Urządzenia są oznaczone symbolem przekreślonego kontenera na odpady. Zgodnie z Dyrektywą Europejską 2012/19/UE oraz Ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym takie oznakowanie informuje, że sprzęt ten, po okresie jego użytkowania nie może być umieszczany łącznie z innymi odpadami pochodzącymi z gospodarstwa domowego.
Użytkownik jest zobowiązany do oddania go w punkcie odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.


Do pobrania